Hakkımızda

Teos Marina Türkiye’nin ilk “Cittaslow” kenti (Sakin Şehir) seçilen Seferihisar’ın turistik bölgesi Sığacık’ta 21 Haziran 2010 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Teos Marinanın, denizde 480, karada 80 tekne kapasitesi bulunmaktadır. İzmir merkeze 40 km ve Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı’na 50 km yakınında olması ve lojistik avantajları bulunan Teos Marina, tarihi Sığacık Kalesi ve Teos Antik Kent’in hemen yanı başında olmakla beraber, Çeşme, Kuşadası, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana gibi pek çok turistik cazibe merkezlerine 1 saat mesafededir.
Teos Marina’dan Samos feribot seferleri ile Samos’a ulaşım 1 saat mesafededir. Marinanın içerisinden Samos’a cazip fiyatlarla feribot seferleri düzenlenmektedir. Marinadaki Gümrük Binası’nda Setur Duty Free mağazası bulunmaktadır.
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yap işlet devret modeliyle inşa edilmiş Teos Marina, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 5 çıpalı marinaları arasında yer alır. TYHA (The Yacht Harbour Association) 5 Altın Çıpa ile ödüllendirilerek uluslararası standartta kalite güvencesindedir. IMCI (International Marine Certification Institute) 5 Mavi Yıldızlı marinalar arasında dünyada 10’uncu, Türkiye’de 2’nci sıradadır.  FEE (The Foundation for Environmental Education) TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) Mavi Bayrak sertifikalı bir marinadır.
Her türlü bakım onarım hizmetinin sunulduğu çekek sahasında 75 tonluk travellift ile maksimum 7,25 cm genişliğindeki teknelere çekme atma hizmeti vermektedir. Marinanın çok sayıda mağazanın yer aldığı açık konseptli çarşı bölümünde ise cafe ve restoranlar gibi yeme içme üniteleri, eğlence mekanları, butikler, kozmetik mağazaları gibi alışveriş mekanları bulunmaktadır.
TEOS Marina, bozulmamış doğası, tarihi dokusu, yardımsever halkı, doğal ürünler ve yöresel lezzetleri ile ön plana çıkan Sığacık’ın tam kalbinde herkesi buluşturan bir cazibe merkezidir.

Kuruluş Amacımız (Misyon)

Konuklarına eğitimli, deneyimli ve güler yüzlü ekibiyle yüksek kalitede hizmetler sunan güvenli bir yat limanı olmanın ötesinde, çevreye ve doğaya saygılı, tarihi ve yöresel değerlere sahip çıkan, mutlu çalışan ve mutlu müşteri bakış açısı ve proaktif hizmet anlayışıyla bölge ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayan, bölge turizmini çeşitlendirip sosyal hayatı canlandıran, geleceğin denizcilerinin yetişmesinde etkin rol alan, teknoloji ve her türlü yeniliğe hızlı adapte olup gelişerek denizciliğin gelişmesine imkân sağlama amacıyla yola çıkan Teos Marina, bölge ziyaretçilerine aile sıcaklığı ortamında profesyonel bağlama, bakım onarım hizmetleri sunan, düzenlediği sosyal aktiviteler, organizasyonlar ile deniz kültürünü geliştirip sıcak ve samimi çarşısı ile denizcilerin, bölge halkı ve ziyaretçilerinin huzurlu ve konforlu yaşam merkezi olma amacını (misyonunu) taşımaktadır.

Gelecek Hedeflerimiz (Vizyon)

Teos Marina; konuklarına beklentisinin üzerinde sıcak, samimi, profesyonel hizmetler sunarak, aldığı hizmeti büyük bir mutlulukla arkadaşları ile paylaşacak tatminkar misafirlerin sayısını arttırmak için sürekli kendisini geliştirip yenileyen, herkesin denize kolaylıkla ulaşabilmesi ve denizcilik kültürünü arttırmak için faaliyetlerde bulunan, sahip olduğu değerleri ve bölgeyi daha geniş çevrelere tanıtma misyonunun farkındalığı ile çevre ve insana duyarlı, Akdeniz’de ve tüm dünya denizlerinde kendinden övgü ve güler yüzle bahsettiren ve her denizcinin gelip bu aile ortamında bizimle birlikte yaşamak isteyeceği güvenli ve huzurlu bir liman olmak vizyonundadır.