Yatırım İmkanları

Teos Marina’da Yer Almak için 10 Sebep

Bozulmamış doğası, tarihi dokusu, yardımsever halkı, doğal ürünler ve yöresel lezzetleri ile ön plana çıkan Sığacık’ın, İzmir ve civardaki illerden ziyaretçileri özellikle hafta sonları katlanarak artıyor. Son yıllarda ekonomik düzeyi ortanın üstünde olan ziyaretçi profilindeki bu yoğunluk, yatırımcıların da dikkatini çekiyor. Sığacık’a yapılan lüks otellerin sayısındaki artış ve emlak piyasasına bakıldığında gelişirken yerel kimliğini koruyan Seferihisar’ın İzmir’in en hızlı emlak fiyatları değerlenen ilçe olması bölgenin parlayan bir yıldız olduğunu kanıtlar nitelikte. Sığacık’ın tam kalbinde ise TEOS Marina yer alıyor.

Sizin de TEOS Marina’da yer almanız için 10 sebebi bir araya topladık:

1 - 21 Haziran 2010 tarihinden bu yana faaliyet gösteren TEOS Marina denizde 480, karada 80 tekne kapasitesi ile İzmir’in en güzel ilçelerinden olan ve Türkiye’nin ilk “Cittaslow” kenti (Sakin Şehir) seçilen Seferihisar’ın turistik bölgesi Sığacık’ta hizmet vermektedir.

İzmir merkeze 40 km ve Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı’na 50 km mesafede bulunan konumu ve lojistik avantajları bulunan Teos Marina, tarihi Sığacık Kalesi ve Teos Antik Kent’in hemen yanı başında olmakla beraber, Çeşme, Kuşadası, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana gibi pek çok turistik cazibe merkezlerine 1 saat mesafededir.

2 - Teos Marina’dan Samos feribot seferleri ile Samos’a ulaşım 2 saat mesafededir. Marinanın içerisinden Samos’a haftanın 4 günü cazip fiyatlarla feribot seferleri düzenlenmektedir. 2019 itibariyle Teos Marina’daki Gümrük Binası’nda Duty Free mağazası da faaliyete başlamıştır.

3 - Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 5 çıpalı marinaları arasında yer alan Teos Marina, 2020 itibariyle %100 doluluk oranına erişmiştir.

4 - Seçkin müşterilerimize hizmet vermek üzere Teos Marina’nın 24 saat kesintisiz su, elektrik, sanitary üniteleri (tuvalet, duş, bulaşık yıkama yeri), engelliler için sanitary üniteleri, çamaşırhane ünitesi, ücretsiz TV bağlantısı, ücretsiz internet (Wifi) depo kiralama hizmeti, kapalı garajlar, marina içi ulaşım için elektrikli araç, 450 araçlık otopark, helikopter pisti gibi genel hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca Teos Marina’da yüzme havuzu, tenis sahaları da yer almaktadır.

5 - Teos Marina’nın müşteri portföyünün çoğunlukla prestijli meslek gruplarından oluştuğunu; yani doktorlar, avukatlar, pilotlar ve girişimci iş insanları olduğunu belirtmek gerekir. Teos Marina’nın müşteri kitlesi birçok marinada olduğu gibi emekliler değil hala aktif iş yaşamının içinde dinamik iş adamlarıdır.

Birçok marinada kış boyunca hareketsiz bekleyen tekneler, yaz aylarında yapılan uzun seyirler nedeniyle insan yoğunluğu düşük olmaktadır. Ancak Teos Marina’da, teknelerini yaz kış kullanan ve kısa mesafeli seyirleri tercih eden genç ve dinamik bir müşteri kitlesine sahibiz. Marinamızda yaz aylarında günlük 150 – 250 arasında tekne seyre çıkarken; kış aylarında güneşli günlerde 50 ile 100 tekne günlük seyre çıkmaktadır. Bu durum, müşteri kitlemizin çoğunun İzmirli olması ve İstanbullu yatçılarımızın da hafta sonları teknesine gelmesinden kaynaklanmaktadır.

6 - Teos Marina Çarşı içerisindeki çocuk oyun alanı ile çocuk dostu bir marinadır.

7 - Teos Marina Çarşı alanımızda yer alan Spa merkezimizde, sauna, buhar odası, Türk hamamı ve masaj hizmetleri verilirken ayrıca TEOS Marina Çarşı içerisinde bir dalış merkezi de bulunmaktadır.

8 - Teos Marina’nın çarşı bölümünde birçok kafe, restoran ve gece eğlence mekanları bulunmaktadır. Ayrıca Alışveriş için süpermarket, butikler, aksesuar mağazaları hem yatçıların hem de bölge ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını gidermektedir. Teos Marina Çarşı’da 2 bankanın da ATM’si bulunmaktadır.

9 - Yatçıların ilgi alanları dikkate alınarak çeşitli eğitim, seminer ve uygulama programları Yat Kulüp’te gerçekleştirilmektedir. Tuna Masters Teos gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapan Teos Marina, düzenlediği konserleriyle de yaz boyunca İzmir’in önemli bir cazibe merkezi olmaktadır. Teos Marina Çarşı, sezonda hafta içi günlük 5 bin ziyaretçi sayısına ulaşıyor. Hafta sonları ise bu rakam 7-8 binleri buluyor.

10 - TEOS Marina, bulunduğu bölgeye ekonomik, ekolojik, sosyal ve kültürel açıdan birçok olumlu etki sağlamaktadır. Yaratılan istihdamın yanı sıra; yatçı ve yat sahiplerinin marina civarı restoran, otel ve mağazalarda yaptığı harcamalar; bölgesel ekonomiye sağladığı katkının ayrı bir boyutudur. Marinamızda yabancı misafirler de olduğu düşünülürse, sağlanan döviz girdileri ile de ulusal ekonomiye katkıları görülmektedir. Yatçılık yapan kişilerin sosyo-ekonomik düzeyleri yüksek olduğundan diğer turistlere göre daha fazla gelir bırakacağı da şüphesizdir.

TEOS MARİNA ÇARŞI’DA SİZ DE MARKANIZLA YER ALMAK İSTERSENİZ BİZE ULAŞIN
info@teosmarina.com
T: 0541 152 07 27