Ödüllerimiz

Teos Marina, 1977 yılından bu yana özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren, Türkiye’nin güçlü ve saygın firmalarından KOLİN Holding alt kuruluşudur. Kolin; inşaat-taahhüt, enerji, liman işletmeciliği, madencilik ve turizm-hizmet iş kollarında 1977’den bu yana tecrübesi ile faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

2010 Haziran ayında Seferihisar-Sığacık bölgesinde faaliyetlerine başlayan TEOS Marina, denizde 480, karada 80, kanal rıhtımında ise 30 küçük tekne kapasitesi ile Seferihisar – Sığacık’ta hizmet vermektedir.

2011 yılında THYA (The Yacht Harbour Assc.) tarafından Uluslararası Kalite Standartları çerçevesinde değerlendirilen ve yüksek kaliteli bağlama, teknik, güvenlik, temizlik ve sosyal tesisleri ile 5 Altın Çıpa kalitesinde hizmet veren marinalar arasına girmeye hak kazanan TEOS Marina, 2012 yılında da çevreye olan duyarlılığını kanıtlamış ve FEE (The Foundation for Environmental Education) tarafından verilen Mavi Bayrak sertifikası ile ödüllendirilmiştir. 2016 yılında IMCI (International Marine Certification Institute ) tarafından tekrar değerlendirmeye alınan TEOS Marina,  bir kez daha 5 Mavi Yıldız’lı marina olarak seçilmiş ve bu özelliği ile dünyada 14, Türkiye’de 2 marinadan biri olmuştur.

Türkiye’nin ilk “citta slow” (sakin ve yavaş yaşam) kenti Seferihisar sınırları içerisinde yer alan Teos Marina, Seferihisar ilçesi topraklarında en eski yerleşim yeri olan Antik Teos‘da bulunmaktadır. Antik Teos, M.Ö. 1000 yıllarında bir İon kolonisi olarak kurulmuştur. 12 İon kentinin en önemlilerinden biri olan Teos’ta Helenistik ve Roma dönemi kalıntıları bulunmaktadır.

Tarihin önemli liman şehirlerinden biri olan Teos’tan esinlenerek inşa edilmiş olan Teos Marina, 12 Milyon Dolarlık yatırımı ile bu tarihi kente anlam katmıştır. Yeni yönetim konsepti ve farklı yatırımlarıyla misafirlerine en iyi hizmeti vermeye odaklanan TEOS Marina; müşteri hizmetlerindeki yüksek standartları, yenilikçi altyapısı, seçkin sosyal tesisleri ve deneyimli kadrosu ile faaliyetlerine devam etmektedir.